Jubilejas koncerts “Daļa no Tevis”

November 9th, 2014

Mūziķu grupa „Sliekšņi un Griesti” ar lielu prieku aicina visus savus mīļos klausītājus un ikvienu, kas vēlas baudīt mūziku dvēselei, uz 10 gadu jubilejas koncertu „Daļa no Tevis”, kas notiks Kino Splendid Palace 2014. gada 30. novembrī pulksten 18.00.

Daļa no TevisAizritējuši jau 10 gadi, kopš tās dienas, kad liktenīgā satikšanās (jebšu pati mūzika, augstāko spēku vadīta) kopā saveda pavisam svešus cilvēkus, mūziķus – komponistu Vilni Punku un dziedātājas Ilzi Luhaeru un Ivetu Kokorēviču. Pēc pāris gadiem atkal jaunas tikšanās, un grupai pievienojās vēl  trīs lieliski mūziķi – pianists Māris Žagars, basģitārists Edmunds Andersons un perkusionists  Ēriks Laake-Červinskis.

Šodien šo sešu cilvēku sirdīs skan viena mūzika. Tās ir komponista V. Punkas oriģināldziesmas ar izcilu dzejnieku vārdiem. Dziesmas mēģinājumos tiek mīlestībā izlolotas, un koncertos tās ir gatavas pieskarties ikviena atvērtai sirdij. Šī mūzika ir dziesmu autora Viļņa Punkas dvēseles valoda – tā ir ļoti emocionāla, harmonijām bagāta, garīgi dziļa, un tā liek izpausties dvēseles augstākajiem spēkiem.

Jubilejas koncertā skanēs jau iemīļotas melodijas no grupas pirmsākumiem un pēdējo gadu laikā radītās skaistākās kompozīcijas.

Koncertā piedalīsies talantīgi mūziķi un cilvēki, kas grupai kļuvuši par tuviem un īpašiem draugiem: dzejniece R. Losāne, aktrise K. Klētniece, grupa „Signature Sound Quartet Latvia” un kamerkoris „Cantamus”, diriģentes J. Zaķes vadībā. Ar kamerkori „Cantamus” grupai vairāku gadu garumā ir izveidojusies cieša sadarbība un bijušas brīnišķīgas iespējas kopā sniegt aizkustinošus koncertus.

„Mēs esam maza daļa no lielā Visuma pasaules telpā, daļa no Dievišķā, daļa no dabas, daļa no mūzikas… ko mīlestībā vēlamies dalīt ar Jums…”

Dieva mīlestības pieskāriens Rojā

June 5th, 2014

Rojas afisha,,Jo tik ļoti Dievs pasauli mīlējis, ka Viņš devis savu vienpiedzimušo Dēlu, lai neviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību,…” (Jāņa 3:16)

Ļaudis visos laikos ir meklējuši ceļu uz augstāko piepildījumu – Dievu, bet Viņš, mūsu debesu Tēvs, ievērojot  cilvēku nespēju pārvarēt problēmas jeb grēka šķēršļus, sūtīja pasaulē Jēzu Kristu, patiesībā, ļāva pats sevi sist krustā, lai īstenotu plānu mūsu glābšanai. Kopš tā laika ikviens no mums atrodamies izvēles priekšā– pievienoties Dieva glābšanas plānam, iegūstot mūžīgu dzīvošanu, vai šo iespēju ignorēt, paliekot dvēseles diskomforta, baiļu, bēdu un nāves ēnā.

Kā  drošākā vieta, kur Dieva glābšanas plānam pieslēgties, jau gandrīz 2000 gadus kalpo kristīgā draudze. Dažādos laikos un apstākļos tapušās kristīgās draudzes  ir kā Kristus ģimene, kuras uzdevums ir palīdzēt cilvēkiem dzīvot saskaņā ar Dieva gribu un atbalstīt citam citu ceļā uz Dieva valstību, kurai tuvojoties zūd konfesiju robežas, un cilvēcisko atšķirību vietā top redzama visus kristiešus vienojošā Dieva mīlestība.

Tāds visus vienojošs Dieva mīlestības pieskāriens taps redzama Rojā, kur pirms vairākiem mēnešiem, zinot katoļu draudzes vajadzības, gan Rojas novadniekus, gan Rīgas skatuves māksliniekus uzrunāja daudziem pazīstamais labdarības pasākumu organizators un filmu producents Lūkass Mairis Marcinkēvičs. ,,Vai vēlies atbalstīt Rojas katoļus?”- jautājums bijis īss un nepārprotams. Pirmie atsaukušies Rojas kristīgā draudze ,,Prieka Vēsts”. Lai atbalstītu savus brāļus un māsas no katoļu draudzes, viņi tūlīt bija gatavi piedalīties ar savu ansambli labdarības koncertā un ziedojumu vākšanā Rojas Svētā apustuļa Andreja Romas katoļu baznīcai. Tika izlemts, ka koncerts būs pārsteigums, mīlestības dāvana katoļiem, visi savāktie ziedojumi tiks nodoti viņu rīcībā. Tūdaļ atsaukušies: Rojas pašvaldības darbinieki, piedāvājot zāli kultūras centrā un transportu mākslinieku atvešanai, Rojas mūzikas un mākslas skola ar savu pūtēju ansambli, kā arī tautā iemīļotas personības – Velta Puriņa, Ingus Pētersons, Rūdolfs Plēpis, Varis Vētra. Ar saviem talantiem pasākumu atbalstīs gan jau pazīstami mūziķi, gan jaunās skatuves zvaigznes, kuru vārdus redzam afišā. Atsaucīgi bijuši arī informatīvie sponsori un tie, kas gatavi ieguldīt gan pašaizliedzīgu brīvprātīgo darbu, gan līdzekļus, lai pasākums izdotos. Paldies ikkatram un ikvienam!

Informāciju apkopoja Vizma Šulca

Labdarības koncerts ,,Mīlestības pieskāriens” notiks š.g. 6. jūlijā plkst. 15.00 Rojas kultūras centrā.

Mēs ielūdzam ikkatru, kurš vēlas atbalstīt Rojas Svētā apustuļa Andreja Romas katoļu baznīcu, mēs ielūdzam ikvienu, kurš vēlas sajust Dieva mīlestības pieskārienu!

Labdarības koncerts “Cerības Gaisma”

December 12th, 2013

Ziemassvētku skaņas

November 19th, 2010

z-svētkiTuvojoties gada sīkstākajam gadalaikam, biežāk jāpiedomā par to kā papildināt savus organismus ar vitamīnu rezervi, lai vieglāk izturētu baciļu uzbrukumus mūsu veselībai. Savukārt savelkoties biezākai tumsai ap mūsu dvēselēm, jāspēj rast veidus kā uzturēt garīgās barības rezerves līmenī.
“Sliekšņi un Griesti” šo laiku pārdzīvo rodot spēku, optimismu un garīgo barību Viļņa Punkas komponētajā mūzikā, ietērptu Latvijas izcilāko dzejnieku dzejas vārdos, kā arī citu izcilu komponistu mūzikā. Piedāvājam arī Jums pievienoties mūsu muzikālajā mielastā un baudīt to kas iedvesmo mūs pašus!

Mūsu tuvākie plānotie koncerti:

2010. gada 20.novembris – Labdarības koncerts Imantas k/n plkst.13.00
2010.gada 12.decembris – Koncerts Z-svētku gaidās Ainažu k/n
2010.gada 18.decembris – Z-svētku koncerts “Ziemas miers” Baznīcas ielā 12a, plkst. 18.00
2010.gada 19.decembris – Z-svētku koncerts Aknīstes jauniešu centrā
2010.gada 19.decembris – Z-svētku koncerts Neretas k/n

Cerība Latvijai

November 5th, 2010

Cerība 2010 Ilgu laiku pār Latviju biezēja neticības un bezcerības tumšie mākoņi, kuri meta spocīgas ēnas uz šajā zemītē dzīvojošiem cilvēkiem. Līdzīgi kā dabā, pēc pamatīga negaisa, mākoņi, vēja dzīti pašķirās, lai ļautu atspīdēt saules spožajiem stariem, tā arī Latvijā bezcerības mākoņiem bija pienācis laiks pašķirties, lai ļautu atspīdēt Cerības gaismai.
Vairāk kā 38 150 cilvēki apmeklēja Cerības festivālu, kurš notika no 5. līdz 7. novembrim Arēnas Rīga zālē. Šis ļoti īpašais notikums tika kopīgiem spēkiem 560 draudžu un ap 4000 brīvprātīgo organizēts, sadarbojoties ar Billija Grehema evaņģēlisko asociāciju.
Arī grupai “Sliekšņi un Griesti” bija tas gods piedalīties šajā iedvesmojošā un cerību dodošajā pasākumā. S&G @ Cerība 2010 Tas bija aizkustinājuma, garīgas enerģijas un emociju pilns brīdis kāpt uz skatuves, lai dziedātu gandrīz 12 000 klausītājiem, kuri bija sanākuši, lai mūzikas skaņās, iedrošinājuma vārdos un sirsnīgā cilvēcībā smeltos Cerību, kura piešķir mērķi un jēgu dzīvei. Atrodoties uz skatuves un muzicējot likās, ka pats Dievs ar saviem eņģeļiem ir tuvu klāt pienācis… S&G @ Cerība 2010 Festivālā tika spēlēta gan latviešu, gan ārvalstu mūsdienu mūzika, ko izpildīja gan Latvijā, gan pasaulē labi pazīstami mūziķi. Īpašo viesu sarakstā ietilpa Dove un Gammy balvas ieguvušais mākslinieks Maikls V. Smits, izcilais džeza pianists Hantlijs Brauns, ģitāras virtuozs Deniss Agadžanjans, Džons un Anna Barbūri un Latvijā iemīļoti mūziķi – Ingus Pētersons, Artis Gāga, Ieva Akurātere un daudzi citi. Arēnas Rīga zāle vēl nekad nebija pieredzējusi tik lielu draudžu apvienoto kori 800 cilvēku sastāvā. Piedalījās arī Rīgas Doma zēnu koris un draudžu simfoniskais orķestris.
Paldies Dievam par šo lielisko iespēju, kā arī mūsu mīļajiem vijolniecei Daigai un perkusionistam Ērikam par kopā muzicēšanu!

Sliekšņi un Griesti vēro debesis

May 26th, 2010

observatorija

Ikviens, kurš ilgstoši darījis vienveidīgu darbu, varēs apliecināt, ka tā var iedzīvoties nepatīkamās darba traumās. Tāpēc dakteri, profilakses nolūkos, laiku pa laikam paraksta atpūtu svaigā gaisā un iesaka nodarbes maiņu. Arī “Sliekšņiem un Griestiem” ilgāku laiciņu sanācis cīnīties ar lielākiem un mazākiem sliekšņiem, sāk parādīties “muguras un kakla stīvums”. Gana skaitīti sliekšņi, laiks iztaisnoties un galvas augšup sliet!
Lai izstaipītu nogurušās muguras un stīvos kaklus, kā arī smeltos jaunu iedvesmu turpmākajai darbībai, “Sliekšņi un Griesti” nolēma kopā ar saviem jauniegūtajiem draugiem – kamerkori “Matejs” – doties izglītojošā un romantiskā ceļojumā pa galaktikas plašumiem. Pateicoties Latvijas astronomijas entuziastiem no StarSpace observatorijas, kuri cenšas astronomiju un zvaigžņu vērošanu padarīt pieejamu un interesantu ikvienam interesentam, mums būs iespēja noklausīties saistošu lekciju par astronomijas tēmu, kā arī pašiem savām acīm skatīt debesu spīdekļus īstā teleskopā. Lai ceļošana pa galaktikas plašumiem būtu omulīgāka, uz to dalībnieki tiek aicināti ierasties ar groziņiem, ko likt uz kopējā mielasta galda.
Uz tikšanos observatorijā “Kaltiņos”, Suntažu pagastā! Lūdzu nejaukt ar observatoriju “Rāmkalnos” pie “Sēnītes”.

Pasākuma laiks: 29.maijs, sākot no 20:30
Kontaktpersona gadījumā, ja sanāk nomaldīties: Arnis Ginters (tel. +371 29120445)
Vieta: skatīt karti zemāk.

View StarSpace observatorija Kaltiņi in a larger map

Lieldienas Jēkabpilī

April 9th, 2010

Jekabpils04 Kā jau katru gadu arī šis gads dāvināja iespēju paviesoties kādā no Latvijas baznīcām un iepriecināt vietējo ļaužu sirdis ar dziļajām Viļņa Punkas dziesmām. Šajā reizē “Sliekšņi un Griesti” tika uzaicināti uz Jēkabpils luterāņu baznīcu. Ja ārā valdīja pilnīgs pavasaris, tad baznīcā bija paslēpusies aizgājusī ziema ar savu drēgnumu un stingumu. Neskatoties uz ziemas pretenzijām par vietu baznīcā, tomēr ļaužu apņēmība un vēlme pildīt savas sirdis ar garīgām vērtībām bija pārāka, tādēļ krēslu rindas bija pilnas cilvēkiem.

Pēc svinīgā Lieldienu dievkalpojuma vieta baznīcas priekšā tika atvēlēta “Sliekšņiem un Griestiem”. Ja arī pa dievkalpojuma laiku ziemai bija izdevies kādus no cilvēkiem iebiedēt un pierunāt doties mājās, tad jau pēc pirmajām dziesmām varēja manīt, ka ļaužu sirdis atsilst un domas par mājās iešanu izgaist. Baznīcā bija manāms īpašs noskaņojums un aizkustinājums, ka pat mūsu runātājai Ilzei bija grūti apvaldīt asaras… Vilni ko Tu ar mums visiem dari?

Pēc koncerta devāmies uz baznīcas bibliotēku, kurā vietējie bija sarūpējuši cienastu, ko likt uz kārā zoba. Tiesājot maizītes, runājām par Lieldienu laiku katra mūsu dzīvēs. Vieniem tas bija gavēšanas un pārdomu laiks, citiem atziņu gūšanas laiks. Bet mums visiem kopā šis bija aizkustinājuma, sirsnības un jaukas kopā būšanas laiks…

Koncerts “…kā noslēpums” Lielajā Ģildē, 25.aprīlī, plkst. 19:00

March 25th, 2010

Ar šo koncertu grupa „Sliekšņi un Griesti” laiž klajā savu pirmo mūzikas albumu “… kā noslēpums”. Šis albums ir kā stāsts par viņiem pašiem, mūziķi dziesmās ielikuši daļu no sevis, savas sirds. Dziesmas lolotas jau daudzus gadus, un tieši tagad grupas dalībnieki vēlas tās dāvināt saviem mīļajiem klausītājiem un atbalstītājiem kā dārgu dāvanu. „Sliekšņi un Griesti” atzīst, ka klausītājiem bijuši kā noslēpums un tagad ir pienācis īstais laiks, lai to atklātu.

Koncertā dzirdēsim melodijas ar tādu izcilu latviešu dzejnieku vārdiem kā Fricis Bārda, Pēteris Jurciņš, Skaidrīte Kaldupe, Harijs Heislers, Valda Mora u.c. Skanēs nokrāsām bagātas kompozīcijas – kā dziļi filozofiska satura, tā aizrautības un dzīvesprieka pilnas dziesmas, kā arī liriskas un melodiskas balādes vieglās, romantiskās nakts noskaņās – ievītas dažubrīd džeziskās, citkārt iedvesmojoši smeldzīgās harmonijās.

Koncertā piedalīsies:

Vilnis Punka – balss, ak. ģitāra;

Iveta Kokorēviča – balss;

Ilze Luhaera – balss;

Māris Žagars – klavieres;

Edmunds Andersons – bass.